سیستم موتورخانه برای گرمایش مرکزی ساختمان به کار می رود و ساختمان را از نصب پکیج و آب گرم در هر واحد ساختمان به صورت جداگانه بی نیاز می کند.

اجزای سیستم موتورخانه

موتورخانه دارای چند بخش اصلی است.

  • دیگ آب

دیگ ها به صورت پره های جداگانه هستند که به وسیله دیگ جمع کن به یکدیگر متصل می‌شوند. بر اساس اندازه ساختمان و احتیاج به آب گرم ساختمان تعداد و اندازه پره ها می‌تواند متفاوت باشد. آب گرم شده درون دیگ مستقیماً به رادیاتورهای داخل ساختمان رفته و برای گرم شدن واحدها استفاده می‌شود. مقداری نیز به منبع کوئل رفته و باعث گرم شدن آب درون منبع کوئل می‌شود.

  • مشعل نصب شده روی دیگ در موتورخانه

مشعل برای گرم کردن آب درون دیگ به کار می‌رود. با شروع کار دمای آب بالا می‌رود و زمانی که به دمای مشخصی که در ترموستات تعیین شده است رسید خاموش می‌شود و هنگامی‌که دما از حد مشخصی پایین تر بیاید شروع به کار می‌کند.

  • منبع کوئل سیستم موتورخانه

در موتورخانه آب گرم شده درون دیگ بعد از انتقال به منبع کوئل وارد لوله های مسی می‌شود. لوله های مسی دور منبع قرار گرفته اند. آب گرم بعد از وارد شدن به این لوله ها، به صورت غیر مستقیم آب درون منبع را گرم می‌کند. آب گرم داخل منبع کوئل به واحدها می‌رود و برای شست و شو استفاده می‌شود.

  • منبع انبساط سیستم موتورخانه

منبع انبساط معمولاً در پشت بام قرار می‌گیرد و آب بخار شده اضافی درون دیگ به آن منتقل می‌شود تا در آنجا نگهداری شود. زمانی که آب دیگ کم شود از منبع انبساط آب به دیگ تزریق می‌شود تا سیستم خشک کار نکند.

  • پمپ سیستم

برای زیاد شدن فشار آب و همچنین کمک به گردش آب درون سیستم موتورخانه از پمپ ها استفاده می‌شود؛ بنابراین آب در سیستم گردش می‌کند و آب گرم درون آن مانند پمپاژ قلب به گردش می‌آید.

  • لوله ها نصبی بین اجزای سیستم موتورخانه و انتقال دهنده به طبقات

این لوله ها اجزای مختلف موتورخانه را به هم وصل می‌کنند و مانند رگ ها آب را درون خود به جریان می‌آورند. اجرای درست لوله کشی بسیار مهم است و در صورت نداشتن دانش کافی مجری لوله کشی موتورخانه، سیستم گرمایشی دارای مشکلات بزرگی خواهد شد که هزینه های اقتصادی و زمانی زیادی را به ساکنان ساختمان وارد خواهد کرد.